Awanturował się w autobusie, a później wyważył drzwi

0
479

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mieszkańca powiatu jaworskiego podejrzanego o uszkodzenie mienia. Mężczyzna jadąc autobusem najpierw wszczął w nim awanturę, a następnie w trakcie jazdy wyważył drzwi i wysiadł.

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 33-letniego mieszkańca powiatu jaworskiego podejrzanego o uszkodzenie mienia.

28 sierpnia br. około godziny 19.30 policjanci pojechali na dworzec PKP w Jeleniej Górze, gdzie według zgłoszenia agresywny pasażer w autobusie relacji Warszawa – Praga uszkodził drzwi.

Na miejscu funkcjonariusze, zauważyli dwóch mężczyzn szarpiących się z trzecim. Okazało się, że byli to kierowcy autobusu oraz pasażer, który dopuścił się uszkodzenia mienia. Okazał się nim, 33-letni mieszkaniec powiatu jaworskiego. Z relacji kierowców wynikało, że mężczyzna wsiadł do autobusu we Wrocławiu, a następnie w Jeleniej Górze zaczął się awanturować, wyzywać kierowców i im przeszkadzać. Kiedy kierowcy nie chcieli zatrzymać autobusu 33-latek oświadczył, że wysiada. W trakcie jazdy z impetem uderzył w środkowe drzwi, wyważył je i wysiadł. Swoim zachowaniem spowodował straty w wysokości około 3000 zł.

Mieszkaniec powiatu jaworskiego został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz za uszkodzenie mienia odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

podinsp. Edyta Bagrowska