Apel kierowców MZK

0
206

Kierowcy nie zawsze pozwalają wyjechać z zatoczek przystankowych autobusom MZK. Jest to niezgodne z przepisami ruchu, prowadzi to do opóźnień w kursach, a niekiedy do raptownego hamowania, które może się zakończyć urazami pasażerów oraz kolizjami.

“Problemu wyjazdu z zatoczki doświadczam bardzo często –mówi Marek de Ville, kierowca MZK od 15 lat. – Zdarza się to zwłaszcza na linii nr 2 – na przystanku przy ul. Jana Pawła II, przy salonie samochodowym”.

Trudności z włączeniem się do ruchu mają kierowcy również przy Al.Wojska Polskiego – obok Urzędu Miasta i przy Uniwersytecie Ekonomicznym, a także na ul. Wolności – przy Małej Poczcie oraz perzy ZUS na ul. Kiepury. To newralgiczne miejsca w Jeleniej Górze.

Najtrudniej wyjechać jednak z przystanku przy ul. Jana Pawła II, znajdującym się przy skrzyżowaniu z ul. Grunwaldzką – twierdzi Sebastian Rogacki, kierowca MZK z czteroletnim stażem. – Skręcanie na ul. Mostową bywa czasem wręcz niebezpieczne; trzeba się bowiem wprost wciskać do ruchu. Bardzo prosiłbym więc jeleniogórskich kierowców, o to, by nie wymuszali pierwszeństwa przejazdu“.

Michał Palewicz, główny ekonomista MZK przypomina, że kierowcy, którzy widzą wyjeżdżający z zatoczki przystankowej autobus powinni zatrzymać się i umożliwić mu to. Jeśli tego nie robią, łamią przepisy ruchu drogowego, a dodatkowo przyczyniają się do opóźnień kursów.

Najchętniej oglądane