Akcja promocyjna Karkonoszy

0
1409

Ten trudny czas to ogromna szansa by wreszcie zacząć rozsądnie współpracować i promować nasz region- mówią gestorzy branży turystycznej z Karkonoszy. 

A taka szansa może się długo nie powtórzyć. Już w czerwcu będzie można w największych miastach Polski zobaczyć 100 bilbordów z hasłem „Karkonosze tak blisko tak bezpiecznie”.  I to za bezcen.

To jest pierwszy raz w historii naszego regionu kiedy mamy szansę na tak dużą outdoorową agencję. Musimy pamiętać, że jeden bilbord w dobrej lokalizacji to jest 5 tysięcy złotych miesięcznie. My dostajemy to za 360 złotych czyli de facto za koszt wydruku i wyklejenia– mówi Piotr Kozioł, właściciel pensjonatu ze Szklarskiej Poręby.

A jest o co walczyć. Według szacunków w Karkonosze przyjedzie około połowę mniej turystów niż w zeszłym roku. Pomóc może tzw. Bon turystyczny oferowany przez państwo jednak i tak Dla małych pensjonatów może być to ostatni sezon.

Tylko w Szklarskiej Porębie z turystyka związanych jest blisko 90% mieszkańców. W akcję Lokalnej Organizacji Turystycznej włączyć się mogą nie tylko hotelarze ale i właściciele restauracji, sklepów czy hurtowni. Juz zaangażowały się inne górskie miejscowości takie jak Karpacz czy Jelenia Góra. Do zebrania jest 100 tysięcy złotych.