64- latek znęcał się psychicznie i fizycznie nad matką

0
84

Kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat grozić może synowi, który został zatrzymany za złamanie 4-letniego zakazu sądowego odnośnie zbliżania się i kontaktowania z matką. Mężczyzna został zatrzymany podczas interwencji w mieszkaniu matki.

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Kowarach zatrzymali 64-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzanego o złamanie zakazu sądowego.

Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów na początku kwietnia br. podczas interwencji domowej zgłoszonej przez pokrzywdzoną. Mężczyzna awanturował się, był nietrzeźwy. Miał on wcześniej prowadzone przez policjantów z Kowar postępowanie, w którym przedstawiono mu zarzut znęcania się psychicznego i fizycznego nad matką. Mężczyzna nadużywa alkoholu, który wyzwala w nim agresję, wszczynał bez żadnego powodu awantury, w trakcie których wyzywał matkę, szarpał i popychał. Wyrokiem Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze ma on zakaz kontaktowania się i zbliżania do matki na okres 4 lat.

64-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

podinsp. Edyta Bagrowska