31- latek okradł swoją była partnerkę

0
594

Kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat grozić może mężczyźnie zatrzymanemu przez jeleniogórskich policjantów. Jest on podejrzany o kradzież mienia na szkodę byłej partnerki. 

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze bezpośrednio po zdarzeniu zatrzymali 31-letniego mężczyznę bez stałego miejsca zamieszkania  podejrzanego o kradzież.

23 kwietnia br. około godziny 13.40 policjanci zostali powiadomieni o kradzieży, do której doszło w jednym z jeleniogórskich mieszkań. Pokrzywdzona zgłosiła, że jej były partner wszedł do jej mieszkania i ją okradł, po czym uciekł. Jego łupem padł telefon komórkowy oraz pieniądze. Wartość poniesionych strat kobieta oszacowała na ponad 2300 zł.

Funkcjonariusze ruszyli na poszukiwanie mężczyzny podejrzewanego o ten czyn. Kilka ulic dalej zauważyli mężczyznę, którego wygląd odpowiadał rysopisowi. Okazał się nim, były partner zgłaszającej. Posiadał on przy sobie skradziony telefon oraz gotówkę pomniejszoną o zakup alkoholu i papierosów.

31-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia i dalszych czynności. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało 3 promile. Teraz za kradzież grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

podinsp. Edyta Bagrowska