Skip to content
Pokaż menu

W Jeleniej Górze będą czytać "Lalkę"

W sobotę 5 września odbędzie się kolejna edycja Narodowego Czytania wybitnych dzieł polskiej literatury. W tym roku czytamy „Lalkę” Bolesława Prusa. Narodowe Czytanie odbywa się pod patronatem Pary Prezydenckiej.

W Jeleniej Górze czytanie powieści poprzedzi barwny korowód FANÓW LALKI, który o godz. 12.00 wyruszy spod siedziby Książnicy Karkonoskiej przy ul. Bankowej 27 i przejdzie ulicami miasta. „Lalkę” czytać będą WSZYSCY: jeleniogórscy aktorzy, studenci, cudzoziemcy mieszkający w Jeleniej Górze, osadzeni w areszcie.

Nie zabraknie atrakcji, bowiem czytaniu powieści towarzyszyć będzie m.in. inscenizacja wybranych - humorystycznych scen, kiermasz Książka za Grosik, monidło ze Stanisławem Wokulskim i Izabellą Łęcką czy zabawy plastyczne dla dzieci. Będzie okazja do wspólnej fotografii z bohaterami powieści.

W zeszłym roku znani jeleniogórzanie wzięli na warsztat "Trylogię" Henryka Sienkiewicza. Nawet burza z piorunami nie przeszkodziła sienkiewiczowskim strofom rozbrzmiewać w centrum miasta. A wyglądało to tak:


dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus