Skip to content
Pokaż menu

Czy pomagać osobom potrzebującym?

Osób żyjących na skraju ubóstwa przybywa z roku na rok. Wiele z nich korzysta z pomocy ośrodków pomocy społecznej.Co jednak zrobić gdy osoba potrzebująca nie chce pomocy?


Co zrobić gdy nasz sąsiad żyje w złych warunkach i nie chce naszej pomocy? Z takim problemem borykają się mieszkańcy Miłkowa w gminie Podgórzyn.

Roman Łukasik od wielu lat mieszka na działce. Jak podkreśla własnymi rekami wybudował dom i nie zamierza się przeprowadzać.

Choć warunki panujące w domu pana Romana są więcej niż skromne on twierdzi, że świetnie daje sobie radę. Tak jednak nie jest. Jesienią spaliła mu się część domu a miesiąc temu zachorował na tyle poważnie, że stracił wzrok. I sąsiedzi na nowo zaczęli zastanawiać się czy można mu w jakiś sposób pomóc.

Edyta Rodziewicz sąsiadka Pana Romana, choć często zanosi mu jedzenie podkreśla, że nie powinno się wchodzić z butami w czyjeś życie.

Roman Łukasik od kilku lat jest pod opieką gminnego ośrodka pomocy społecznej. Czy powinniśmy reagować? A jeśli tak to w jaki sposób?

Aby otrzymać pomoc z ośrodka pomocy społecznej trzeba najpierw o nią poprosić, dopiero wtedy uruchomiona zostanie machina urzędnicza. Takich osób jak Pan Roman jest wiele. Choć nie proszą o pomoc to nie zwalnia nas to z zainteresowania i zwykłej ludzkiej życzliwości. 

dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus