Skip to content
Pokaż menu

Wykąpiemy się na ferie (video)

Wczoraj (16.09) odbyła się konferencja prasowa na terenie budowy „Term Cieplickich” z udziałem prezydenta miasta Marcina Zawiły oraz prezesa spółki „ Termy Cieplickie” Zbigniewem Kubielą.

Prezydent zapewniał, że prace nad budową obiektu posuwają się w szybkim tempie i do końca listopada obiekt powinien zostać ukończony. - Dłużej potrwa odbiór term – powiedział prezydent – mamy nadzieję, że z basenu będzie można skorzystać już na ferie – dodał.

Koszt robót budowlanych to 50 mln a koszt ogólny inwestycji to 62 mln. W tej kwocie zawarte są koszty pogłębiania otworu geotermalnego, dokumentacja projektowa, wydanie decyzji i projekty.

- Kwota 67 mln, która pojawiła się na ostatniej sesji rady miejskiej jest błędem pisarskim – tłumaczy prezydent – i zostanie ona poprawiona na następnej sesji.

Na dzień dzisiejszy w spółce pracuje 5 osób. 3 kolejne osoby zostały wybrane drogą konkursową w sierpniu. Wciąż trwa procedura rekrutacji na kolejne 2 stanowiska, które obejmą kolejne 4 osoby.

Cały proces rekrutacji potrwa do otwarcia obiektu. Już w listopadzie cały dział techniczny powinien zostać skompletowany.

- Spółka już zarządza dwoma obiektami – stadionem na złotniczej i halą -to nie jest tak, że są zatrudnieni pracownicy i nie mają co robić – mówi Marcin Zawiła.

Docelowo Termy pozwolą na stworzenie 20 stanowisk pracy, przy których zatrudnienie znajdzie 50 osób.

 

dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus