Skip to content
Pokaż menu

LIGA ROCKA - polsko-niemieckie spotkania młodych muzyków

Po fantastycznym przyjęciu wrześniowej edycji Liga Rocka rusza z jeszcze mocniejszym rockowym akcentem. O tym, iż jest to jeden z najbardziej popularnych przeglądów młodych zespołów na Dolnym Śląsku i jednym z najciekawszych konkursów muzycznych w Polsce nikogo nie trzeba przekonywać. Przez 15 lat LIGA ROCKA. zdążyła nabrać nowych kształtów i nowych form  muzycznych, a od dwóch lat realizowana jest przez Jeleniogórskie Centrum Kultury i Steinhaus e.V. Bautzen w ramach projektu „Od fundamentów po szczyty”, współfinansowanym przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska – Saksonia 2007 – 2013. Ta wspólna realizacja odbywa się pod nazwą - „LIGA ROCKA polsko - niemieckie spotkania młodych muzyków”.

Do nowej edycji imprezy zgłosiło się  ok. 30 zespołów rockowych z różnych miejsc Dolnego  i Górnego Śląska. Ligą Rocka interesują się ogólnopolskie media, a także zespoły pochodzące z całej Polski. Jest swego rodzaju magnesem i punktem zaczepienia, która daje szansę młodym, zdolnym muzykom zaistnieć na rockowej scenie. To właśnie na tej ligowej scenie stawiały swoje pierwsze kroki już dziś mocno wypromowane zespoły przez ogólnopolską radiową Trójkę oraz Rozgłośnie Regionalne Polskiego Radia. Dzięki niej mają możliwość pokazania się przed szerokim audytorium, zdobycia pierwszych profesjonalnych szlifów, a także zaprezentowania własnej, oryginalnej muzyki rockowej we wszystkich jej odcieniach. Dzięki współpracy z Socjokulturalnym Centrum Steinhaus e.V. Bautzen sympatycy muzyki rockowej mają też okazję poznać również niemieckie młode zespoły, które proponują dziś modne nurty spod znaku punk, alternatywnego rocka czy modnego nurtu Indie – elektro, synth – rock.

Podczas najbliższego koncertu eliminacyjnego 25 listopada 2011 r.  o godz. 17.00 w sali  nowej JCK, przy ul. 1 Maja 60 wystąpią następujące zespoły:

KEFIR BAND / Oborniki Śląskie/ reggae / rock
TUG BOAT / Jasło/ progressive nu metal
DELBIRT / Kępno/  rock
FUCKTORY / Nowa Sól / rock
SPLOT / Syców/ rock
VANDA  / Drezno/ Indie – Electro – High -Synth - Rock - gościnnie z Niemiec

Bilety w cenie 5 zł do nabycia w sekretariacie JCK przy ul. 1 Maja 60.

 

dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus